انتشارات هدهد

hodhod publication

انتشارات هدهد

hodhod publication

انتشارات هدهد

بسم الله الرحمن الرحیم
«لَهُمُ البُشری فِی الحَیوٰةِ الدُنیا و فی الاخره، لا تبدیلَ لِکلماتِ الله ، ذالک هُوَ الفُوْزُ العَظیم» (یونس 64) آنها را پیوسته بشارت است هم در حیات دنیا (به مکاشفات در عالم خواب) و هم در آخرت (به نعمتهای بهشت). سخنان خدا را تغییر و تبدیلی نیست، این است فیروزی بزرگ.
=========================
باَللّهُمَّ صَلِّ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، مَا اخْتَلَفَ الْمَلَوانِ وَ تَعاقَبَ الْعَصْرانِ وَ کَرَّ الْجَدیدانِ وَ اسْتَــقْــبَلَ الْفَرْقَدانِ وَ بَلِّغْ روحَهُ وَاَرْواحَ اَهْلِبَــیْـتِهِ مِنَّا التَّحِیَّةَ وَالسَّلامِ.
بار خدایا بر آقای ما حضرت محّمد و آلش درود فرست به عدد اختلاف رنگها و به عدد سپیده صبحها و زردی غروبهایی که آمده و خواهد آمد و به عدد تکرار شب و روز و به تعداد ستاره هایی که طلوع می کنند و به محضر روح پیامبر اکرم و ارواح طیبّه اهل بیت او از طرف ما درود و سلام برسان.
========================
ارادتمند و ملتمس دعا : غلام غلامان اهلبیت
محمد حسین صادقی - مدیر انتشارات هدهد
شماره مجوز از وزارت ارشاد : ۹۹۹
مذهبی، آموزشی، هنر و ادبیات
09176112253
*************
هدهد ، پیام آور عشق و فرزانگی
مشاوره ، ویرایش و چاپ کتاب
افست - دیجیتال
**************
Mohammad Hossein Sadeghi
Manager of Hodhod Publication
Hodhodzar@gmail.com
00989176112253

درگیری سران اغتشاش با هم

چهارشنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۱، ۱۰:۵۶ ق.ظ
هوالجمیل/ به نقل از روزنامه جوان
با سپری‌شدن چیزی حدود یک ماه از آغاز طرح براندازی جمهوری اسلامی ایران که با رمز «مهسا امینی» آغاز شده‌بود و در شرایطی که به گفته وزیر کشور اغتشاشات در سراسر کشور کنترل شده، کار به جایی رسیده که لیدر‌های اپوزیسیون و برانداز با چنگ و دندان به جان هم افتاده‌اند و دروغ‌های همدیگر را تکذیب و رسوا می‌کنند. ادبیات فحاشانه و دروغگویی‌های گروه‌های مختلف برانداز اعم از سلطنت‌طلبان، نایاک‌ها، منافقین و برخی سلبریتی‌های خارج‌نشین که قرار بود تکه‌های پازل براندازی را کنار هم بچینند، موجب شده تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با هم به چالش بخورند و در حالی که هنوز کمترین موفقیتی در اهداف براندازانه شان به دست نیاورده، هر کدام دنبال سهم خود هستند و برای این سهم خواهی از یک سو یکدیگر را محکوم و از سوی دیگر اکاذیب هم را رسوا می‌کنند. حتی کار به جایی رسیده که صدای برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان که خودشان آتش‌بیار این معرکه‌اند هم در آمده‌است، همچنان که مجری شبکه من و تو در همان آغاز ماجرای پروژه‌براندازی با اشاره به درگیری و کتک‌کاری میان سلطنت‌طلبان، منافقین و تجزیه طلبان تأکید کرد: «ما ایرانیان خارج از کشور حتی دشمنی کردن را هم بلد نیستیم و جلوی پلیس انگلیس یکدیگر را کتک می‌زنیم و آبروی خودمان را جلوی آن‌ها هم می‌بریم.»
 
اگرچه پروژه‌براندازی نظام از ابتدای انقلاب از همان سال ۵۷ در دستور کار معاندین نظام بوده و در مقاطع مختلف هم برای به ثمر نشاندن آن تلاش کرده‌اند، اما در آخرین تلاش برای اجرای این پروژه با مرگ غم‌انگیز دختری کرد همراه و مهسا امینی اسم رمزی برای آغاز این عملیات شد. پس از آن بود که برای تحریک اقوام و پیشبرد پروژه تجزیه ایران یکپارچه، پروژه‌های کشته‌سازی به شکلی هدفمند پیش رفت و نیکا شاکرمی دختر لر و آیتک رضایی دختر ترک را به عنوان گزینه‌های بعدی کشته‌سازی انتخاب کردند تا اقوام ایرانی را برای شورش علیه نظام تحریک کنند. با روشن شدن اکاذیب و دروغ‌پردازی‌های رسانه‌ای و ناکام ماندن در این پروژه‌ها، به نظر می‌رسد اتاق فکر براندازی نظام جمهوری اسلامی کم آورده یا نتوانسته در ادامه راه به اندازه شروع و پروژه‌های کشته‌سازی هدفمندش حساب شده گام بردارد. شاید هم براندازان بیش از حد روی مهره‌هایی همچون برخی سلبریتی‌ها، سلطنت‌طلبان، نایاک‌ها یا منافقین حساب باز کرده‌اند! گروه‌هایی که ۴۰ سال است برای براندازی نظام جمهوری اسلامی دست و پا می‌زنند، اما همچنان ناکام مانده‌اند. از سوی دیگر سهم‌خواهی هر یک از این گروهک‌های برانداز موجب شده تا در نیمه راه نخستین گام براندازی با یکدیگر به چالش بر بخورند و پیش چشم تیزبین مردم و حتی مقابل دوربین‌های رسانه‌ها، با فحاشی و رسوا کردن دروغ‌های یکدیگر، ماهیت حقیقی خود را در برابر مخاطبان هوشمند، افشا کنند. درگیری در اردوی براندازان نشان می‌دهد، اگر روزی خواب آشفته‌شان برای براندازی نظام تعبیر شود، چیزی از ایران یکپارچه را باقی نخواهند گذاشت. 
 اغتشاشات در سراسر ایران کنترل شد
کنترل اغتشاشات و بازگشت آرامش به کشور برای همه محسوس است. احمد وحیدی، وزیر کشو‌ر هم با تأکید بر اینکه اغتشاشات توسط دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی در سراسر کشور کنترل شده، می‌گوید: «اغتشاشگران بازداشت شده‌اند و تحویل دستگاه قضایی شده‌اند و به مسائل آن‌ها رسیدگی می‌شود.»
به گفته وزیر کشور بخش عمده‌ای از افراد دستگیر شده آزاد شده‌اند. خیلی از این افراد اظهار پشیمانی کرده‌اند و اظهار می‌کردند که تحت‌تأثیر فضاسازی‌های دروغین که از کانال‌های تلویزیونی به ویژه کشور‌های وابسته به جریانات منطقه از جمله عربستان و برخی از کشور‌های غربی قرار گرفتند. 
حالا با کنترل اغتشاشات در داخل اردوی براندازان نظام بیش از پیش دچار تزلزل شده و گروهک‌های مختلف برانداز بیش از پیش به جان هم افتاده‌اند. 
خارجی‌ها هم به بی‌پایه بودن اغتشاشات و اتمام آن صحه گذاشته‌اند. سنتکام (ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده امریکا) به پنتاگون اعلام کرده‌است که برآورد‌های ارائه شده از ایران اشتباه بوده و اغتشاشات بدون نتیجه رها شده‌است. 
 رسوایی و آشوب از گام‌های نخست
نخستین رسوایی براندازان در روز‌های نخست فتنه‌انگیزی به بهانه مرگ مهسا امینی و در درگیری‌شان با یکدیگر و با پلیس انگلیس در مقابل سفارت ایران رخ داد. گروه‌هایی که هر کدام با پرچم و شعار‌های خودشان آمده‌بودند و حتی به اندازه یک تجمع یکی دو ساعت، حضور یکدیگر را برنتابیدند و با هم درگیر شدند تا پلیس انگلیس وارد شود و به معرکه‌گیری‌شان پایان دهد. 
همچنین صوت خصوصی سالومه سیدنیا در خصوص اختلافات مسیح علی‌نژاد با کیوان عباسی، مدیر شبکه من و تو، وایرال شد که در آن ادعا می‌کرد مسیح بابت پخش ویدئو مادر پویا بختیاری از کیوان عباسی طلب ۱۰ هزار پوند کرده‌است. این افشاگری موجب شده‌بود تا موج اعتراضی و بی‌اعتبار‌سازی از مسیح علی‌نژاد راه بیفتد. پس از این ماجرا نیز مسیح کمتر از سابق وایرال شد و توجه‌ها به او کاهش پیدا کرد. 
حتی مسیح علی‌نژاد از سوی رسانه‌های امریکایی هم مورد انتقاد قرار گرفته‌است. وی در برنامه‌ای چالشی وقتی از سوی مجری بی‌بی‌سی برای تحریک زنان ایرانی در مقابله با نظام مورد انتقاد قرار گرفت و مجری این برنامه بر وجود زنان موفق بسیاری در کسوت پزشک، مهندس، خلبان و دیگر مشاغل تأکید و از مسیح برای تحریک این زنان به انتشار تصویر بی‌حجاب خود و یا سایر کار‌هایی که در ایران بی‌قانونی محسوب می‌شود، آن هم در شرایطی که خود وی در ایران زندگی نمی‌کند، انتقاد کرد و همچنین بر پول گرفتن وی از امریکا به عنوان دشمن دیرینه ایران تأکید کرد، علی‌نژاد با پذیرش تلویحی اینکه از امریکا پول می‌گیرد، اینگونه پاسخ داد: «مهم نیست من از چه کسی پول می‌گیرم!»
 بی‌اعتباری بیش از پیش بازماندگان پهلوی و اختلاف با سلطنت‌طلبان 
اختلافات چپی‌ها و سلطنت‌طلبان هم از همان روز‌های نخست خودنمایی کرد. در روز‌های برگزاری تجمع در خارج از ایران، یاسمین پهلوی، همسر رضا پهلوی، شرکت کرد. در پی حضور او در تجمع، برخی از افراد حاضر شعار‌های «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر» سردادند که موجب واکنش او شد. یاسمین در مقابل دوربینی که از او فیلم می‌گرفت مدعی شد که الان زمان وحدت علیه جمهوری اسلامی است و اگر چپی‌ها با ما مشکل دارند، ما با کسی دعوا نداریم. 
اختلافات و دعوا میان چپی‌ها و سلطنت‌طلبان، اما در سایر تجمعات ایرانیان خارج از کشور هم دیده می‌شود. همچنان که یکی از ایرانیان ساکن سرزمین اشغالی در ویدئویی با فحاشی به چپی‌ها می‌گوید پلیس اورشلیم به او گفته حق ندارد، پرچم ایران را با تصویر شیر و خورشید در دست بگیرد. 
رضا پهلوی هم که حتی در میان اپوزیسیون هم اعتبار ندارد و فقط با رپورتاژ شبکه‌های معاند به ویژه اینترنشنال و من و تو وایرال و مورد توجه قرار می‌گیرد، پیش از اغتشاشات از سوی کاربران زیادی از معاندان نسبت به اینکه هیچ راهکار و روشی برای براندازی و آزادی ایران ارائه نمی‌دهد، مورد انتقاد قرار گرفته‌بود. در نهایت وی در کنفرانسی زنده که البته مستقیماً هم از ایران اینترنشنال پخش می‌شد، چند تهدید بی‌اساس و سفارش به نیرو‌های بسیجی و نظامی برای پیوستن به مردم (مخالفان نظام) انجام دهد، اما به نظر می‌رسد حتی برانداز‌های سلطنت‌طلب هم از این باقی‌مانده خاندان پهلوی دل بریده‌ها و به خصوص این یک ماه پر آشوب و تلاطم رسانه‌ای، تنها چهره ضعیف و کم‌اثر و منفعل، خانواده پهلوی بودند. به نظر می‌رسد تصاویر و فیلم‌های هک‌شده گوشی رضا پهلوی توسط گروه هکری عدل علی نیز بی‌اعتباری این خانواده را افزایش داده‌است. 
 حاشیه‌های حامد اسماعیلیون 
حامد اسماعیلیون، سخنگوی خودخوانده خانواده جانباختگان هواپیمای اوکراینی، که پس از ماجرای سقوط هواپیما به دشمنی علنی با مردم ایران می‌پردازد نیز در این ماجرا در صف اپوزیسیون قرار داشت. وی سال گذشته نسبت به صوت منتشر شده از محمد جواد ظریف واکنش نشان داد و در صفحه فیسبوک خود نوشت: «ظریف با خون مسافران هواپیمای اوکراینی مظلوم‌نمایی می‌کند و در ظلم همدست است.» او در ادامه متن خود به تاجزاده نیز تاخت و گفت «آن یکی تاجزاده نیز می‌خواهد روی شانه‌های ما بایستد و تا از رهبر صحنه نقشی بگیرد.» 
حالا و در روز ۲۱ مهرماه دولت کانادا محمد‌جواد ظریف، وزیر سابق امور خارجه ایران و ۱۶ نفر دیگر را که عمدتاً از مقام‌های سابق جمهوری اسلامی هستند به اتهام «نقض حقوق بشر» و همین طور «اقداماتی که امنیت منطقه را به خطر می‌اندازد» تحریم کرد. با انتشار خبر تحریم وزیر سابق امور خارجه توسط دولت کانادا، اسماعیلیون توییت زده‌است که «جواد ظریف، علی لاریجانی، حسین شریعتمداری و چند نفر دیگر به لیست تحریم‌های هدفدار در کانادا اضافه شدند. جنایتکاران جایی در دنیای آزاد ندارند.» این اظهارات او موجب‌شده تا برخی هواداران جریان اصلاح‌طلب رنجیده و نسبت به آن واکنش منفی نشان دهند. 
برخی از کاربرانی که هویت سایبری و فعال رسانه دارند در واکنش به اسماعیلیون اظهار کردند که او زیاده‌روی کرده و قصد دارد تمام رقبای خود و منتقدان به نظام را کنار بزند. آن‌ها یادآور خاطرات تاجزاده در سال ۸۸ شدند و مسئله حبس او پس از اغتشاشات را مطرح کردند و به حامد اسماعیلیون کنایه زدند. این کاربران مدعی شدند که اسماعیلیون تا قبل از ماجرای درگذشت دختر و همسرش، هیچ‌گونه عناد و دشمنی با جمهوری اسلامی نداشته و حالا از روی کینه وارد عرصه سیاست شده‌است. آن‌ها شدیداً از تاجزاده و دیگر چهره‌های اصلاحات در برابر این اظهارات اسماعیلیون حمایت کردند. 
همچنین همین کاربران نیز به جواد ظریف اشاره کردند و مدعی شدند چهره‌ای که در ایران تمام تلاشش را کرد تا تحریم‌ها را از بین ببرد و مذاکرات را با اروپا تقویت کند، حالا با تلاش‌های اسماعیلیون، تحریم شده‌است. آن‌ها از این اظهارات و اقدامات اسماعیلیون رنجیده شده و علیه اسماعیلیون فضا‌سازی کرده‌اند. 
 درگیری و فحاشی در میان لیدر‌های اغتشاشات 
اخیراً نیز گلشیفته فراهانی، چهره مشهور هالیوودی مخالف نظام، که فعالیت اینستاگرامی و توییتری خود را حول محور اعتراضات افزایش داده‌است، در کامنت زیر پست یک کاربر توییتری، بر این اختلافات دامن زده‌است. او نوشت: «نوجوون‌ها تو ایران دارن تو خیابون می‌میرن، شما‌ها بشینین واسه شیر و خورشید و کوفت و زهرمارتون رو این پرچم بحث کنین. مطمئناً اون‌ها نه دغدغه تاریخ کوفتی ساسانی و هخامنشیتونو دارن و نه اصلاً هوا و فضای فکر کردن به نماد روی پرچم آیندشون وقتی پیروز میشن.» 
این اظهارات گلشیفته، موجب خشم برخی طرفداران پهلوی و سلطنت‌طلب شده‌است. شهرام همایون، یکی از مجریان و مدیران برنامه تلویزیونی اپوزیسیون، نسبت به توییت گلشیفته واکنش تندی را در پخش تلویزیونی شبکه کانال یک در لس‌آنجلس و کالیفرنیا نشان داد و گفت: «خانم گلشیفته فراهانی، کجا تربیت شدید؟ کی به شما چنین اجازه‌ای داده که با این لحن و با این شیوه به تاریخ مملکت خودتون بتازی؟ عمه من هم اگه می‌رفت لخت می‌شد حتماً جماعتی از او حمایت می‌کردند.» 
گلشیفته هم دوباره نوشت: ما (اپوزیسیون) حالمون بده، به هم می‌پریم، همدیگر را له می‌کنیم و روی هم استفراغ می‌کنیم!
 تلاش‌ها بی‌نتیجه ماند
پیش‌بینی می‌شود این اختلافات و درگیری‌ها در اردوی برانداز‌ها پس از شکست‌های مکرر ضدانقلاب‌ها در براندازی و فراخوان‌های بی‌اثر هر هفته این جریان افزایش پیدا کند و واکنش آن‌ها نسبت به یکدیگر تندتر شود. 
از سوی دیگر برخی تحلیلگران معتقدند پروژه براندازی اخیر به طور رسمی به ‏پایان رسیده و شکست خورده‌است. دکتر عبدالله گنجی، تحلیلگر مسائل سیاسی در حساب توییتری خود اینگونه می‌نویسد: «‏سنتکام به پنتاگون اعلام کرد برآورد ارائه شده از وضعیت ایران اشتباه بوده‌است، به همین دلیل تلاش‌ها بی‌نتیجه ماند. ‏ظاهراً بر اساس همین برآورد ٣۶کشور متقاعد شده‌بودند که از آشوب حمایت کنند، ‏تحریم‌های سمبلیک اروپا نیز واکنش عصبانی به ناکامی است.». 
نوشته ی مریم زاهدی

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.